Po dlouhá léta legendární linka 125 se po takřka dvacetileté přestávce v říjnu 2010 opět vrátila do pražských ulic, a přestože se svou starší předchůdkyní nemá pranic společného, téměř ihned si mezi cestujícími získala oblibu a stala se natolik exponovanou, že již během prvního roku provozu musela být dvakrát posilována o další spoje.
Číslo 125 bylo v pražské autobusové síti poprvé použito již roku 1959 pro novou linku, nahrazující zrušený trolejbusový provoz na nejstarší trolejbusové trati Bořislavka - U Matěje. Nová linka 125 spojovala tuto část Hanspaulky s centrem města, konečná zastávka byla umístěna v Revoluční ulici. Během svého provozu procházela dílčími úpravami trasy, zejména se vzdávala spojů ve prospěch později zřízené souběžné autobusové linky 131, až v roce 1992 vyjela naposledy.
V roce 2006 se linka 125 měla v oblasti Hanspaulky objevit znovu, neboť MČ Praha 6 požadovala zavedení autobusové dopravy do oblasti sídliště Baba. Zamýšlená trasa měla být v úseku Hradčanská - U Matěje shodná s již existující linkou 131, přičemž v zastávce U Matěje měla nové linka 125 odbočit nahoru směrem k sídlišti Baba, kde by bývala byla ukončena. Smělý plán se ale tehdy realizace nedočkal, a tak je sídliště Baba dodnes veřejnou dopravou neobsloužené.
Okolnosti vzniku současné linky 125 jsou vskutku kuriózní. Počátkem září 2010 byl do provozu uveden úsek Pražského okruhu mezi Barrandovem a dálniční křižovatkou u Jesenice. Poněkud násilnou cestou (na původní trasu ulicí K Barrandovu a Jižní spojkou byl dopravním značením zakázán vjezd nákladních automobilů, těžších než 12 tun) na něj byla převedena veškerá tranzitní kamionová doprava, což výrazně snížilo zatížení Jižní spojky mezi Spořilovem a Smíchovem. Nově získanou kapacitu se přímo nabízelo předat k využití veřejné dopravě, konkrétně pilotní "rychlíkové" lince, spojující Jižní Město téměř s centrem města.
Přestože k prvotně zamýšlenému zřízení jízdních pruhů, vyhrazených výhradně pro autobusy MHD, nakonec nedošlo, je linka 125 po většinu provozních dnů spolehlivá a Jižní spojka, původně považovaná za rizikovou část trasy, nepředstavuje pro provoz této linky žádný zásadnější problém. Spojením Jižního Města s konečnou zastávkou Smíchovské nádraží se pro značnou část cestujících z této části Prahy výrazně zrychlila cesta do centra, proto je tato linka cestujícími stále oblíbenější. K termínu spuštění "metropolitní" sítě PID se linka z Jižního Města dále prodloužila přes Petrovice, Měcholupy a Hostivař ke stanici metra A Skalka, čímž nahradila linku 271.
Zatímco těsmě po svém zavedení mohly být na linku v běžném provozu vypravovány pouze autobusy typu SOR NB 12, přičemž ani při výměně vozu nesměly být vypraveny jiné, již koncem roku se na lince občas objevil krátký kačerovský Citybus, a vzhledem k narůstající poptávce se provozu linky v roce 2011 nastálo ujaly kloubové vozy. Mezi únorem a březnem 2011 se autobusy na této lince též účastnily pilotního projektu "Voňavé autobusy", kdy všechna řepská pořadí linky 125 provonělo slabé "sezónní" aroma, nicméně s dalším šířením vůni se do budoucna nepočítá.