Na první pohled může autobusová linka pražské městské hromadné dopravy čísla 147 vyvolávat dojem klasického nudného napaječe, který nepříliš často spojuje jednu z mnoha drobnějších okrajových městských částí s nejbližší stanicí metra. Taková charakteristika by ale kupodivu odpovídala pouze velmi raným obdobím její existence. Velmi záhy se přepravní potřeby Suchdola začaly rapidně měnit, a to zejména v návaznosti na zřízení a rozšiřování zdejšího univerzitního areálu Vysoké školy zemědělské, a v posledních letech též kvůli prosté nové obytné zástavbě.
Příměstská obec Suchdol, ležící nedaleko severní hranice Prahy, se její součástí sice stala až roku 1968, na síť městské hromadné dopravy ji však autobusová linka Elektrických podniků napojila již během první republiky. Na jmenované lince, která později získala číselné označení 107, se k 3. únoru 1958 zřídily variantní spoje, které v oblasti Suchdola projížděly po celé délce dnešní Kamýckou ulicí až do obratiště Výhledy, zatímco část spojů nadále obsluhovala pouze svou dřívější trasu, vedoucí současnou Suchdolskou ulicí ke konečné Suchdol. Až 3. října 1966 dochází k vyčlenění spojů, jedoucích od zastávky Kamýcká přímo na Výhledy, do samostatné linky 147. Ta tedy k tomuto termínu v režimu celodenního a celotýdenního provozu vyráží na trasu Hotel International1) – V Podbabě – Kamýcká – Vysoká škola zemědělská2) – Dvorská3) – Výhledy.
V nejbližších následujících letech se pak, zejména v návaznosti na postupné rozšiřování suchdolské vysoké školy, k níž zatím bezprostředně zajíždí sama, stává předmětem častého posilování o další spoje. Nápadným se však též stává souběh s již zmíněnou linkou 107, která sice do Suchdola míří také, ale místní univerzitě se nejvíce přibliží pouze zastávkou Kamýcká, odkud následně uhýbá k nízkopodlažní obytné zástavbě. Zejména za účelem dosažení srovnatelné poptávky po obou linkách zároveň je k 6. březnu 1976 trasa obou linek upravena do podoby, kdy nyní zastávku Vysoká škola zemědělská obsluhují obě zároveň, přičemž linka 147 je následně provozována v trase Hotel International1) – … – Kamýcká – Budovec – Suchdol, MNV4) – Vysoká škola zemědělská2) – … – Výhledy
Jakkoli se však může z prvních let existence linky 147 jevit, že se stává terčem častých a rozsáhlých trvalých úprav svého vedení, kupodivu tomu tak rozhodně, neboť změna následující je též změnou poslední. Dne 13. srpna 1978 je z Podbaby prodloužena na tehdejší náměstí Říjnové revoluce k nově otevřené stanici Leninova, spadající k trase metra A. Již více než 35 let je tak dodnes provozována ve stálé trase Dejvická – Podbaba – V Podbabě – Kamýcká – Budovec – Internacionální – Zemědělská univerzita – Výhledské náměstí – Výhledy. Takovou charakteristiku lze ale předmětné lince s čistým svědomím přisoudit pouze, pomineme-li v celkovém kontextu drobná překládání trasy do souběžných ulic, zřizování, posouvání či přejmenování zastávek, nebo krátkodobé výluky.
Kritický bod na trase všech suchdolských linek, z nichž nezůstává opomenutá ani linka 147, představuje část na vltavském nábřeží v místech někdejší staré podbabské zástavby. Během nedávných povodní, které postihly hlavní město (naposledy v letním období let 2002 a 2013), docházelo v jejich důsledku k úplnému zneprůjezdnění této komunikace, přičemž při jízdě z Dejvic směrem na Suchdol je nejbližší alternativní cesta vedena až přes Horoměřice. Během těchto mimořádných odklonů tak nastávala na pražské poměry kuriózní situace, kdy se městská linka cíleně vydávala za hranice Prahy, kde v některých případech dokonce i obsluhovala zdejší nácestné zastávky.
Přeprava studentů současné České zemědělské univerzity z dejvického Vítězného náměstí do suchdolského vysokoškolského areálu se během posledních několika let pravidelně stává oblíbeným mediálním tématem. Přestože je k tomuto účelu určena především autobusová linka 107, určitý podíl na zvládání této situace nelze upřít ani lince 147. Stále však dochází k opakovanému přetěžování obou linek v nejkritičtějších obdobích dne, jelikož je však již nyní v takových obdobích dosaženo maximální možné intenzity spojů obou linek, jako jedno z mála možných řešení tak zůstává napojení Suchdola na některý kapacitnější prostředek kolejové hromadné dopravy. V současnosti existuje zpracovaný projekt výstavby tramvajové tratě, vzhledem ke skutečně vysokým investičním nákladům na takovou akci ale nelze předpokládat, že by k její realizaci bylo přistoupeno v brzké budoucnosti.
Provoz linky 147 je po celou dobu její existence spjat s autobusy pražského Dopravního podniku, případně jeho předchůdců – není tedy zaznamenáno plánované obsluhování místními provozovnami státního podniku ČSAD, ani žádným ze soukromých dopravců, působících na městských linkách zejména zkraje devadesátých let ve formě subdodavatelů městského majoritního dopravce. Stejně tak byla ve všech variantách vypravována autobusy běžné délky, byly však zaznamenány případy operativního nasazení článkových autobusů na zvládnutí neočekávaného nadměrného zájmu o přepravu. Stejně tak nelze vyloučit sporadický výskyt článkových vozů, typicky vystavených jako záložní či pohotovostní vozidla.
1) – pozdější obratiště Podbaba
2) – odpovídá současné zastávce Zemědělská univerzita
3) – nynější název Výhledské náměstí
4) – současná zastávka Internacionální