Přestože v současnosti je mezi odbornou i cestující veřejností linka 235 známá nejspíše pouze ve své poslední provozní podobě, ve které plnila funkci krátké napájecí radiální linky, nebylo tomu tak vždy. Její aktuální popis je vzhledem k určité monotónnosti její trasy poměrně nezajímavý, a nejinak tomu bude i s popisem historických tras, v nichž byla linka vedena, což je zapříčiněno nízkou četností úprav, jimiž prošla, nicméně neoddiskutovatelnou skutečností zůstává, že vystřídala celkem tři různé, vzájemně spolu vůbec nekorespondující, podoby.
Číslo 235 se s pražskými ulicemi poprvé stýká dne 1. února 1971. Tím není myšleno zřízení zcela nové linky v pravém slova smyslu, za touto změnou se ve skutečnosti skrývá pouze přečíslování a rekategorizace již existující linky 135. Svou atraktivní trasou, Aritma Vokovice – Nádraží Veleslavín – Horoměřická – Letenské náměstí – Nádraží Těšnov – Florenc – Náměstí Míru – Spořilov – Sídliště Spořilov, splňovala podmínky, opravňující jí k zařazení do nově vyčleněné sítě tzv. překryvných linek. Ty se pro cestující navenek odlišovaly zejména zvláštním, zvýšeným tarifem – právě toto hledisko bylo jedním z hlavích důvodů pro přečíslování linek této skupiny. S novým označením nastal stav, kdy první cifra číselného označení linky zároveň udávala jízdné v korunách, které u základních linek řady 100 činilo 1 Kčs, u překryvných linek 2xx dvě koruny a u nočních linek řady 300 rovné 3 Kčs.
Stav úplného tarifního i číselného oddělení překryvných linek vydržel pouze něco málo přes tři roky. Zejména z technických důvodů, souvisejících se zahájením provozu prvního úseku pražského metra (instalace mincových vstupních turniketů v každé jeho stanici) bylo současně s jeho spuštěním dne 9. května 1974 přistoupeno k opětovnému sjednocení tarifu v pražské městské hromadné dopravě. Zároveň dochází k opětovnému přečíslování zbylých překryvných autobusových linek (některé byly nahrazeny trasou metra C a svůj provoz ukončily) zpět do standardní stovkové řady. Výjimkou nebyla ani linka 235, jež ze sítě po přeznačení na 135 na určitou dobu mizí.
Zatímco na její první verzi byly každodenně odkázány tisíce Pražanů, po své reinkarnaci byl její význam nepoměrně menší. Dne 19. března 1979 je nově zavedena v trase Špejchar – Hradčanská – Břevnovská. Zde ale plní úlohu pouhé špičkové posily dalších silných autobusových linek (108, 174, 237), spojujících Břevnov s trasou metra A, ať už na Leninově nebo na Hradčanské. Dokonce je během víkendů a letních školních prázdnin pravidelně mimo provoz. Pozoruhodným je ovšem fakt, že v této podobě vydržela beze změn trasy až do 26. února 1993. Osudnými se jí staly úsporné redukce v síti pražské městské hromadné dopravy, které společně s několika dalšími linkami nepřežila a byla bez náhrady zrušena.
Prázdné místo po ní nijak dlouho ale nezůstalo. Jedním z posledných pražských sídlištních celků, zřízených až závěrem osmdesátých let 20. století, je tzv. Jihozápadní Město. Jeho část Velká Ohrada se začala osidlovat až počátkem devadesátých let. A právě pro neustále vzrůstající přepravní nároky jsou 18. prosince 1993 zavedeny nové linky 235 a 4591 (z druhé jmenované se později stala běžná linka 211), spojující sídliště Velká Ohrada nejpřímější možnou trasou po Jeremiášově ulici s nejbližší stanicí metra B – Nové Butovice. V kontextu dnešní doby, kdy jakékoli prodloužení metra automaticky znamená totální převrat ve vedení návazné povrchové dopravy v širším okolí, je do jisté míry kuriózní, že ani po pozdějším zprovoznění úseku V.B (Nové Butovice – Zličín), který přivedl metro do těsné blízkosti tohoto sídliště (stanice Lužiny), nedošlo k žádné úpravě trasy linky 235!
Dlouholetou dopravní zajímavostí byla rozdílná organizace městské hromadné dopravy v oblasti Velké Ohrady mezi ranní špičkou a ostatními provozními obdobími. Sídliště Velká Ohrada lze zjednodušeně charakterizovat jako hustě zalidněnou plochu čtvercového tvaru. Autobusové linky MHD jsou vedeny pouze po komunikacích, tvořících jeho obvod. Obsluhovaná je pouze jeho západní hrana, na níž jsou umístěny zastávky Velká Ohrada2 a Červeňanského2, a severní hrana se zastávkou Nad Malou Ohradou2. Během ranní špičky byla provozována linka 142, spojující s Novými Butovicemi pouze severní hranu, naopak západní hranu k metru dovezla linka 211. Úderem deváté hodiny dopolední obsluhu převzala dosud neprovozovaná linka 235, jejíž spoje polookružně projely postupně obě jmenované hrany, přičemž tento stav setrval nejen celou odpolední špičku, ale i celý večerní a víkendový provoz.
O této zajímavosti je ale nutné hovořit v minulém čase. V souvislosti s reorganizací sítě městské hromadné dopravy (nejen) v jihozápadní části města, proběhnuvší k 11. prosinci 2011, došlo ke zrušení linek 142 a 211 a k úpravě trasy linky 235, spočívající ve zrušení zajíždění do obratiště Nad Malou Ohradou a ve změně jejího původního polookružního charakteru na klasickou linku se dvěma konečnými zastávkami. Nová trasa, Nové Butovice – Píškova – Velká Ohrada, tak zcela odpovídá trase zrušené linky 211 – původní záměr organizátora Pražské integrované dopravy logicky směroval k zachování linky 211 a naopak zrušení linky 235, nicméně narazil na odpor městské části Praha 13, která tvrdě prosazovala zachování "známějšího" čísla 235.
Brzké trvalé ukončení provozu linky 235 ale ani poslední jmenovaný krok neodvrátil. K 7. dubnu 2015 v rámci celoplošných změn linkového vedení po zprovoznění úseku metra V.A (Dejvická – Nemocnice Motol), dochází k určitým úpravám, směřujícím k celkovému zjedodušení sítě linek a snížení jejich počtu, i v okolí sídliště Velká Ohrada. Jejich součástí je i zavedení nové autobusové linky 184 (Hradčanská – … – Nové Butovice – Píškova – Velká Ohrada), která právě v relaci mezi stanicí metra Nové Butovice a konečnou Velká Ohrada přebírá funkci klasického celotýdenního napaječe. Dosud zde operující linka 235 je zároveň ke stejnému termínu zrušena.
1) – Datum 18. prosince 1993 připadá na sobotu, linka 459 tak poprvé vyjela až v pondělí 20. prosince 1993, což některé prameny uvádí jako skutečné datum zřízení linky.
2) – Stav k roku 1994, dnes je na obou hranách zřízeno více zastávek (Ohradské náměstí, respektive Bašteckého)